КВАДРАТИЧНАЯ ЧИСЛОВАЯ ОБЛАСТЬ ЗНАЧЕНИЙ И ЕГО ОСНОВНЫЕ СВОЙСТВА

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

Elyor Dilmurodov

Аннотация

Ushbu maqolada 2-tartibli operatorli matritsalar uchun kvadratik sonli tasvir tushunchasi
o‘rganilgan va uning asosiy xossalari keltirilgan. Umumlashgan Fridrixs modeli uchun kvadratik
sonli tasvirni hisoblash formulalari bayon qilingan. Kvadratik sonli tasvir komponentalari chegaralari
uchun topilgan baholashlar umumlashgan Fridrixs modeli xos qiymatlarining joylashuv o‘rnini
aniqlash imkonini bergan.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Как цитировать
Dilmurodov, E. (2022). КВАДРАТИЧНАЯ ЧИСЛОВАЯ ОБЛАСТЬ ЗНАЧЕНИЙ И ЕГО ОСНОВНЫЕ СВОЙСТВА. ЦЕНТР НАУЧНЫХ ПУБЛИКАЦИЙ (buxdu.Uz), 14(14). извлечено от http://journal.buxdu.uz/index.php/journals_buxdu/article/view/6791
Раздел
Статьи buxdu.uz

Библиографические ссылки

Toeplitz O. Das algebraische Analogon zu einem Satze von Fejer. Math. Z., 2:1-2 (1918), pp.

-197.

Hausdorff F. Der Wertvorrat einer Bilinearform. Math. Z., 3:1 (1919), pp. 314-316.

Wintner A. Zur Theorie der beschrankten Bilinearformen. Math. Z., 30:1 (1929), pp. 228-281.

Langer H., Tretter C. Spectral decomposition of some nonselfadjoint block operator matrices.

J. Oper. Theory, 39 (1998), pp. 339-359.

Tretter C. Spectral Theory of Block Operator Matrices and Applications. Imperial College

Press, 2008, P. 297.

Tretter C., Wagenhofer M. The block numerical range of an nxn block operator matrix. SIAM

J. Matrix Anal. Appl. 24:4 (2003), pp. 1003-1017.

Rasulov T.H., Tretter C. Spectral inclusion for diagonally dominant unbounded block operator

matrices. Rocky Mountain J. Math., 2018, No. 1, pp. 279-324.

Muminov M.I., Rasulov T.H., Tosheva N.A. Analysis of the discrete spectrum of the family of

x3 operator matrices. Comm. in Math. Anal. 11:1 (2020), pp. 17-37.

Albeverio S., Lakaev S., Rasulov T. On the Spectrum of an Hamiltonian in Fock Space.

Discrete Spectrum Asymptotics. J. Stat. Phys. 127:2 (2007), pp. 191-220.

Расулов Т.Х., Дилмуродов Э.Б.. Бесконечность числа собственных значений

операторных (2х2)-матриц. Асимптотика дискретного спектра. ТМФ. 205:3 (2020), C.

-390.

Наиболее читаемые статьи этого автора (авторов)